Skip to content Skip to footer

Podnoszenie wydajności w firmie za pomocą ekspresu do kawy

Biurowe ekspresy do kawy eksploatowane są każdego dnia. Pracownicy praktycznie co chwila korzystają z możliwości napicia się dobrej kawy. Dlatego na podniesienie wydajności w firmie duży wpływ może mieć inwestycja w dobry i wytrzymały ekspres.

Wyposażenie do biura

Sprzęt tego typu powinien być bardzo dobrze dopasowany do wielkości biura, a także ilości codziennie konsumowanej kawy. Dostępne na rynku ekspresy do kawy do firm podzielić można na kilka segmentów pod względem wydajnościowym. Najmniejsze z nich pozwalają na codzienne przygotowanie około trzydziestu kaw.

W nieco większych biurach codziennie parzy się nawet sześćdziesiąt filiżanek, a w bardzo dużych firmach ich dzienna ilość przekracza czasem setkę. Optymalne dopasowanie wydajności ekspresu do kawy do firmy pozwoli na uniknięcie problemów związanych z nadmierną lub niedostateczną eksploatacją urządzenia, a tym samym zaoszczędzenie pieniędzy.

Dopasowanie wydajności do firmy

Niewielki ekspres nie będzie w stanie przygotować dostatecznej ilości kaw dla zbyt dużej ilości pracowników, ponieważ jego elementy konstrukcyjne oraz podzespoły nie zostały zaprojektowane z myślą o tak dużej wydajności. W związku z tym takie mogą stosunkowo szybko ulec całkowitemu zniszczeniu lub wymagać wymiany i naprawy.

Zbyt duże i wydajne ekspresy do kawy do firm o nieco mniejszym zapotrzebowaniu również mogą okazać się bardzo niekorzystnym rozwiązaniem. Jeżeli spożycie kawy nie wzrośnie w najbliższym czasie, zakup droższego sprzętu zwyczajnie mija się z celem, ponieważ nie zostanie on należycie wykorzystany przez pracowników.

Nowoczesna technologia

Nadwyżkę wydatków lepiej przeznaczyć na zakup kawy lepszego gatunku. Można również zainwestować je w rozmaite dodatki, takie jak na przykład filiżanki oraz kubki do kawy, a także syropy, mieszadła, mleczka czy cukier. Obsługa profesjonalnych ekspresów użytkowanych w firmach jest bardzo prosta. Nierzadko problem może stanowić przygotowanie kawy mlecznej, ponieważ w niektórych ekspresach da się parzyć jedynie kawę czarną.

Na rynku dostępne są jednak modele, które pozwalają na przygotowanie zarówno czarnej, jak i cappuccino czy late. Bardzo często napoje z mlekiem są również najczęściej wybieraną opcją przez użytkowników ekspresu. Firmy odnotowujące często spożywanie kaw mlecznych powinny zainwestować w ekspres z funkcją one touch cappuccino, które nie wymagają poświęcania dodatkowego czasu na dodanie mleka.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco