Skip to content Skip to footer

Higiena w restauracji

Restauracja to miejsce, gdzie wymagana jest restrykcyjna higiena i nie chodzi tylko czyste naczynia i zdezynfekowane blaty i podłogi. Ogromne znaczenie ma także to, by pracownicy myli ręce często i dokładnie. Także w łazienkach dla klientów nie może dojść do sytuacji, że zabraknie mydła. Ciekawym pomysłem do wykorzystania w gastronomii jest kremowe mydło w piance.

Mydła w piance na kuchni

Po przyjściu do pracy, przed dotknięciem jakiegokolwiek składnika potraw, w szczególności mięsa oraz przed wyjściem na przerwę i po powrocie, pracownicy muszą używać mydła. Chodzi przede wszystkim o zabicie bakterii. Dlatego najlepiej jest wybrać antybakteryjne mydło w piance, które zabije możliwie największą ilość drobnoustrojów.

Sam płyn do naczyń nie sprawdza się przy myciu rąk, ponieważ może wysuszać. Dlatego obok każdego kranu dobrze jest postawić atomizer wytwarzający piankę lub po prostu mydło tego typu, które można kupić w każdej drogerii. Dzięki temu, że pianka jest niezwykle miła w użyciu, na pewno będzie ona zachęcała do jak najczęstszego mycia rąk.

Mydło w łazience dla klienta

Przed spożyciem posiłku oraz w trakcie miłego spędzania czasu w restauracji, klienci również korzystają z restauracyjnej łazienki i miłym zaskoczeniem będzie dla nich widok mydła w piance, zamiast tego tradycyjnego. To coś ciekawego, nietuzinkowego i niezwykle zwiększającego komfort i przyjemność z tak zwyczajnej czynności, jaką jest mycie rąk.

Wiadomo również, że jeżeli mydło ma przyjemną konsystencję i zapach, to używa się go chętniej i myje ręce dokładniej. Restauracja, która zainwestuje w mydło w piance na pewno będzie zadowolona ze swego wyboru. Dodatkowo można na blacie umywalki dla klientów postawić krem do rąk z pompką. To nieczęste, więc pozwoli restauracji się wyróżnić.

Jakie mydło wybrać?

Najtańszą opcją zarówno do kuchni jak i łazienki klientów byłby zakup dużego pojemnika mydła i przelanie go do atomizera tworzącego piankę. Na rynku jednak można znaleźć tak piękne zapachy piankowych mydeł do rąk, że warto skorzystać także z gotowych opcji.

To nieco droższa inwestycja, ale na pewno się opłaci, ponieważ markowe mydła piankowe są dodatkowo wzbogacone w różne dodatki odżywiające ręce, a ponadto są bardzo wydajne.

Mydło w pianie znaleźć można na E-higiena24.pl